KİRLİ ODAKLARA DİKKAT

Malatya 2.Organize Sanayi Bölgesi iş adamları derneği olarak misyonumuz
  • 2111 kez okundu
  • Tarih: 14 Mayıs 2014

BASIN AÇIKLAMASI

 

                2.OSİAD KAMUOYUNA DUYURUSU

                 Malatya  2.Organize Sanayi  Bölgesi iş adamları derneği olarak misyonumuz , ülkemizde evrensel ahlaki değerlerin hakim olduğu hak ve hukukun ön plana çıkartıldığı temiz  bir iktisadi ortamın oluşmasına katkı sağlamaktır. Bu nedenle rüşvetin , yolsuzluğun ve kamu malının yağmalanmasının yanında olmamız asla düşünülemez.

              Ancak 17 aralıkta yapılan operasyonun (siyaset mühendisliği projesi) olduğunu görmekteyiz. Bu proje ülke ekonomisine 120-150 miyar TL ye yakın zarar vermiştir.

            Ülkemiz  vesayetlerden çok çekmiştir, yeni dönemde yeni vesayetlere fırsat vermeden yolumuza devam etmek zorundayız.

            Gücünü milletten almayan oturdukları makamları ve kurumları adı ne olursa olsun ülkenin geleceğini olumsuz etkileyecek güce hiçbir zaman ulaşmamalıdır , ulaştırılmamalıdır.

           Ülkemize dış mihraklar tarafından  planlandığı belli olan ve ülkemizin geleceğini etkileyen bu komployuda el birliği ile birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edeceğiz inşallah

 

. Ama ülkemize yaşatılmak istenen bu maddi ve manevi kausun bedelini kim karşılayacaktır.

          Yolsuzluk varsa suçluların cezalandırılmasının sonuna kadar takipçisi olacağız, ancak bu operasyonları fırsat bilip yolsuzluk ve rüşvet kılıfı adı altında intikam peşinde koşan dış mihraklı , iç yandaşları olan gruplar dış güçler ve devlet içindeki ajanların oyunlarına da asla alet olmayacağız.

         Gün ülkemizin son yıllarda elde ettiği büyük ekonomik kazanımları yok etmeye çalışan kirli odaklara ve planlara karşı birlik beraberlik kardeşlik ve dayanışma günüdür.

         Son 10 yılda ülkemiz çok ciddi ekonomik yatırımlar hem devlet hem de özel sektör eliyle başarılmıştır. Faizler düşmüş, ekonomik büyümede istikrar sağlanmış ihracat alanında çok büyük başarı ve kazanımlara imza atılmıştır.

       Barış süreci  , baş  örtüsü serbestliği , azınlık hakları iade edilmiş, insan hakları konusunda ilerleme sağlanmış ve toplumda huzur hakim kılınmışken , genel olarak ülkemiz de  kişisel fikir ve din özgürlüğü  hür yaşam kalitesi hakim kılınmışken, bu istikrar ortamı gayri ahlaki ve hukuk dışı yöntemlerle , operasyonlarla baltalanmaya çalışılmasının karşısında olduğumuzu  MALATYA 2.Organize Sanayi iş Adamları Derneği olarak belirtiyoruz.

       Ülkesini  ve milletini seven vicdan sahibi herkesi sağduyulu olmaya davet ediyoruz. SAYGILARIMLA

                                                                                                                                             2.OSİAD YÖNETİM KURULU ADINA

                                                                                                                                                           BURHAN LÜLECİ