2.OSİAD İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

2.OSİAD BAŞKANI İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI AÇILIŞ KONUŞMASI 31/05/2014
  • 2205 kez okundu
  • Tarih: 05 Haziran 2014

Sayın üyelerimiz ilk önce ön istişare ve değerlendirme toplantımıza katılımınızdan dolayı teşekkür eder, toplantımızın 2. OSİAD için hayırlara vesile olmasını cenabı haktan temenni ederiz.

         Yine Mimsan Grup’a ev sahipliğinden dolayı yönetim kurulu olarak teşekkür eder, ayrıca 2.OSB Müdürlüğüne, müteşebbis heyetine, 2. OSİAD Cami yönetimine de katılımlarından dolayı teşekkür ederim.

         2. OSİAD 2004 yılında kurulmuştur, kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Yönetim olarak 2013 yılı 5.ayda bu bayrağı teslim almış bulunmaktayız. Yönetime geldikten sonra ilk önce derneğimizin resmi kurum ve resmi temsil yetkisini ve kurumsallaşmak için çaba sarf ettik.

         Şimdiye kadar 2.OSİAD resmi kurum ve kuruluşlara sivil toplum kuruluşlarına ve bürokrasiye karşı her platformda yönetim olarak en iyi şekilde temsil yetkimizi kullanarak 2. OSİAD’ın hak ettiği kazanımları kazandırmak için çaba sarf ettik.

         Birçok resmi, bürokrat, kurum müdürü ve sivil toplum kuruluşlarının yetkililerini ağırladık ve daima istişare içerisinde olduk. Yönetim kurulu olarak karşılıklı ziyaretler gerçekleştirdik.

         Ayrıca müteşebbis heyetle ve 2 OSB Müdürlüğüyle imkânlar ve yetkiler çerçevesinde uyum içinde çalışma içerisine girdik. Müteşebbislerimizin bize intikal eden sorunlarını ve isteklerini dile getirdik ve ortak çözüm noktası aradık.

         Genel sekretaryamızı koruyarak en iyi bir şekilde üyelerimizle uyum içinde çalışmasını sağladık. Her ay her üye mutlaka ziyaret edildi, istek ve temenniler toplanarak bilgi kumbarası oluşturuldu ve çözüm noktası arandı.

         Önemle vurgulamak isterim ki 2.OSİAD  2.OSB deki 154 müteşebbisin ortak sorunlarını, düşüncelerini, duygularını dile getirmek için kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

        Derneğimizin gerekli ve temsil yetkisinin artması için siz değerli müteşebbislerimizin derneğe ve yönetime sahip çıkmaları ile mümkündür.

         Bu kapsamda derneğin kurumsal kimliği için İŞGEM’de bir ofisin derneğe tahsis edilmesi için müteşebbis heyetle ve ticaret odasıyla görüşmeler devam etmekte ,sayın üyelerimizin desteğini bu konuda beklemekteyiz.

         Ayrıca genel sekreterimize aidat konusunda sayın üyelerimizin yardımcı olmalarını önemle rica ediyoruz.

         Bundan sonraki faaliyetlerimizi inşallah iki-üç ayda bir istişare toplantıları yaparak, Yerel Yöneticileri ve Bürokrasiyi, üniversiteyi, STK temsilcilerini davet ederek gündem oluşturarak toplantılar yapmak,

         Üyeler arasında sektörel oluşumlar oluşturarak toplantılar düzenlemek 2.OSB deki bulunan müteşebbislerin birbirlerini tanıyarak ortak çözümler üretmek olacaktır. Bu doğrultuda yapmak istediklerimiz,

1-   2. OSB camisinin tamamlanması

2-   İş sağlığı ve iş güvenliği biriminin oluşturulması

3-   Ortak güvenlik biriminin oluşturulması

4-   İtfaiyenin bir an önce yapılması

5-   Ulaşım sorununun giderilmesi

6-   Arıtma yolu 1. Caddenin asfaltlanması

7-   Hava alanı yolu üzerindeki fabrika önündeki paralel yolun yapılması

8-   Sokak köpekleri için gerekli önlemin alınması

9-   Çöp konteynırlarının yenilenmesi ve çöp toplama süresi

10-                   2.OSB ye bir an önce sosyal tesislerin yapılması (lokanta, market, berber, PTT, banka, fırın v.b.)

11-                   İşçi bilgi bankası oluşturarak firmaların işçi alma süresini kısaltmak ve verimsiz problemli işçinin elenip işveren açısından çalışan değişim oranının minimuma indirmek.

12-                   İnternet ve telefon sorunlarına birebir çözüm merkezine ulaşım kolaylığı

13-                   Çevre ve şehircilik müdürlüğüyle yapılacak olan seminerler ve buna benzer müteşebbisimizin menfaatini gerektiren seminerler düzenleyip katılımını sağlamak.

 

    Sonuç olarak istişare toplantımız genel anlamıyla  olumlu ve verimli geçmiştir, müteşebbislerimizin soruları ve temennileri, 2.OSB müdürümüz Sayın Vahap  Erdem ,Müteşebbis heyeti temsilen Sayın Basri İlhan , 2.OSB Cami Derneği adına  Sayın İrfan Büker soruları cevaplayarak 2.OSİAD Genel İstişare Toplantısı verimli bir diyalog ortamında gerçekleşmiş olup ayrıca toplantıya iştirak eden müteşebbislerimiz arasında Camii için 220.000TL toplanmış olup, 2.OSİAD Genel Sekreteri Abdullah Boran Camii için makbuz karşılığı para toplamaya yetkilendirilmiştir.

   Sayın müteşebbislerimize arz olunur.

                                                               2.OSİAD Yön.Kur.Bşk.

                                                                  Burhan LÜLECi