2.OSİAD BAŞKANI SAYIN BURHAN LÜLECİ 17 ARALIK DEĞERLENDİRMESİ

MALATYA - Malatya 2. Organize Sanayi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (2. OSİAD) Başkanı Burhan Lüleci, "Dış mihraklar tarafından planlandığı belli ve ülkemizin geleceğini etkileyen bu komployu da el birliğiyle birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edeceğiz" dedi.
  • 2622 kez okundu
  • Tarih: 25 Nisan 2014

MALATYA - Malatya 2. Organize Sanayi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (2. OSİAD) Başkanı Burhan Lüleci, "Dış mihraklar tarafından planlandığı belli ve ülkemizin geleceğini etkileyen bu komployu da el birliğiyle birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edeceğiz" dedi.

Lüleci, Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, rüşvetin, yolsuzluğun ve kamu malının yağmalanmasının yanında olmalarının asla düşünülemeyeceğini belirterek, "Ancak 17 Aralık'ta yapılan operasyonun siyaset Mühendisliği projesi olduğunu görmekteyiz. Bu proje ülke ekonomisine 120-150 milyar liraya yakın zararvermiştir. Dış mihraklar tarafından planlandığı belli ve ülkemizin geleceğini etkileyen bu komployu da el birliğiyle birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Gün, ülkemizin son yıllarda elde ettiği büyük ekonomik kazanımları yok etmeye çalışan kirli odaklara ve planlara karşı birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma günüdür" diye konuşan Lüleci, şöyle devam etti:

"Barış süreci, başörtüsü serbestliği, azınlık haklarının iade edilmesi, insan hakları konusunda ilerleme sağlanması ve toplumda huzurun hakim kılınması, genel olarak ülkemizde kişisel fikir, din özgürlüğü ve hür yaşam kalitesi hakim kılınmışken, bu istikrar ortamının gayri ahlaki ve hukuk dışı yöntemlerle, operasyonlarla baltalanmaya çalışılmasının karşısında olduğumuzu Malatya 2. Organize Sanayicileri ve İş Adamları Derneği olarak belirtiyoruz